ПАРАФІЯЛЬНА ОСІНЬ

Бог доброзичливий до людини: Він прагне, щоб вонa

жила, щоб спасалася. Бог доброзичливий до свого

народу: хоче зробити його благословенним для всіх

народів землі.

( З проповіді бл. Папи Йоана Павла ІІ , Київ 24. 06. 2001р.)


Як відомо осінь це пора, коли вся природа готується до відпочинку.Дні стають коротше,відквітають квіти, падають листя. Але для людей навпаки це горяча пора: одні повертаються до праці після літніх відпусток, інші закінчують збір урожая на дачних ділянках. Діти розпочиняють заняття у школі.

Так само і для римсько-католицької парафії св. Євгена де Мазенода та Ангелів Охоронців - це насичена подіями пора. Це і благословіння дітей до школи та початок занять з катехези, це і освячення та подяка Богу за дари садів і огородів та святкові недільні служби. І молитва за Україну, котра тепер лунає часто в храмі:

«Боже великий, єдиний,

Русь-Україну храни,
Волі і світу промінням
Ти її осіни».

Але особисто хочеться відмітити таку значну подію, як прибування 16 вересня мощей блаженного (далі: бл.) Папи Йоана Павла ІІ  у славутицькому костьолі. Серед котрих частина волосся з голови бл. Йоана Павла II, біла пюска (шапочка), котру довгі роки носив Папа, і медаль, яка була виготовлена з нагоди його визиту в Україну. Священником з Києва була проведена урочиста служба та після неї парафіяни змогли особиисто віддати дань поваги цій великій людині та прославляти Всевишнього за дар святих для Церкви і просити Бога в різних потребах через заступництво бл. Йоана Павла ІІ.

Папа Римський бл. Йоан Павло II (1920-2005) перший в історії Папа-слов'янин. «Папа зі Сходу» - так про нього казали при житті, завжди вів діалог з ієрархами інших Церков. Дипломатичні контакти, постійні звертання в посланнях, Апостольські листи і дружні жести сприяли новій довірі та тісним контактам. Всі пам’ятаємо дуже зворушливий момент, коли Понтифік (лас. будуючий мости) з нагоди 2000 –річчя християнства просив від імені цілої Церкви про прощення та вибачався, показуючи нам всім шлях до справжньої єдності: покора, правда та любов. Цієї єдності так прагнув бл. Йоан Павло ІІ інспірований молитою Спасителя: «щоб одно були » (пор. Йоан 17, 21-22).

У червні 2001 р. бл. Йван Павло II відвідав з офіційним візитом Україну та відправив меси у Києві та Львові. Славутчани так само мали нагоду бути присутніми на месі в Київі.

Ну і як не поділитися ще однією подією. 7 жовтня 2012 року відбулось святкування парафіяльного свята на честь Ангелів Охоронців. З цією урочистістю поздоровив від щирого серця та вів службу настоятель парафії отець Вольдемаром Мейка .Допомогав йому в цьому, запрошенний на свято, отець Роман Жолобчук настоятель греко-католицької славутицької спільноти, котрий в своїй проповіді відмитив про рідку унікальну назву парафії . «За звичай є храми тільки присвячені одному із святих, а в місті Славутич римо-католицький храм має за покровителів аж всіх Ангелів Охоронців» - сказав священник. Крім того була урочиста хода кругом храму зі Святими Дарами прикрашена новим балдахімом (переносне прикриття для Святих Дарів), розарієм та співом парафіян та гостей. Парафіяльне Свято у Славутичі , це дійсно було свято спільноти. Відчувалося це напередодні урочистості, коли прикрашали вишукано храм, під час святкової літургії і радісного спілкування та частування смакотами після Служби Божої у затишному кафе.

Ось така вона парафіяльна осінь у місті Славутич!

Світлана Черняк

Святі мощі бл. Йоана Павла II

Святкування парафіяльного свята на честь Ангелів Охоронців. Урочиста хода.